Kotły kondensacyjne

Zaoszczędź od 15% do 40% energii! Niezawodność i komfort!

Kotły kondensacyjne
Kotły kondensacyjne pozwalają zaoszczędzić do 15 % energii ze spalania gazu w porównaniu z nowoczesnymi kotłami niskotemperaturowymi, i do 40% dla kotłów 20-letnich zapewniając przy tym taki sam poziom komfortu oraz niezawodności.

Kotły kondensacyjne posiadają zwiększoną wydajność. A wszystko to dzięki możliwości odzyskania ciepła zawartego w spalinach. Większość zwykle utraconej energii cieplnej w postaci gorących spalin zostaje odzyskiwana w celu ponownego wykorzystania w obiegu grzewczym. Zastosowanie kotła kondensacyjnego ma sens w przypadku dużych domów o powierzchni uzytkowej powyżej 150 metrów. Poprzez fachowy dobór kotłów kondensacyjnych i innych urządzeń grzewczych w instalacji, oraz ich prawidłowy montaż mogą otrzymać Państwo gwarancję szybkiego zysku w postaci niższych opłat za energię.

Kotły gazowe kondensacyjne stanowią rozwiązanie o bardzo wysokiej efektywności pracy, a wszystko to dzięki wykorzystaniu ciepła kondensacji – zawartego w parze wodnej, która powstaje przy spalaniu gazu ziemnego. W zwykłych kotłach „nie kondensacyjnych”, ciepło to jest tracone wraz ze spalinami opuszczającymi kocioł gazowy. Kotły gazowe kondensacyjne firmy Viessmann jako pierwsze tego typu były oferowane na rynku już na początku lat 90-tych. Stosowane w nich rozwiązania, takie jak powierzchnie grzewcze InoX-Radial wykonane ze stali kwasoodpornej z dodatkiem tytanu i molibdenu czy palniki promiennikowe MatriX, nie mają sobie równych na rynku techniki grzewczej. Kotły gazowe kondensacyjne szczególnie korzystanie współpracują z kolektorami słonecznymi, zapewniając małe koszty ogrzewania budynku nowego lub zmodernizowanego.

Kotły kondensacyjne warto zawsze stosować w przypadku mieszkań i domów jednorodzinnych przy metrażu powyżej 150 metrów kwadratowych. W sytuacji kiedy metraż jest mniejszy a stosowanie taniego kotła z komora otwartą nie jest możliwe, zakup wybranych modeli kotłów kondensacyjnych także może być sensowny, ponieważ różnica w cenie między dobrym kotłem z komorą zamkniętą a piecem kondensacyjnym (także z komorą zamkniętą) jest stosunkowo niewielka.

Podejmując decyzję o wyborze systemu grzewczego należy pamiętać, że trwałość aktualnie produkowanych urządzeń grzewczych należy szacować na 8-20 lat w zależności od klasy i marki urządzenia. Urządzenia kondensacyjne stanowią średnią i wyższą półkę w ofercie producentów, gdzie stosowane są materiały najwyższej jakości (np. wymienniki ciepła ze stali nierdzewnej) oraz ulepszona automatyka. Dzięki temu żywotność wspomnianych urządzeń to górny zakres wyżej podanego zakresu.