Naprawa instalacji gazowych

Naprawa instalacji gazowych. Profesjonalnie i skutecznie.

Naprawa instalacji gazowych
Cały czas na rynku pojawiają się nowe, mniej pracochłonne rozwiązania. Dzięki nim można uszczelnić połączenia gwintowane nie rozbierając całej instalacji. Do takich rozwiązań należy emulsja polimeryzująca. Umieszcza się ją w instalacji pod ciśnieniem, a następnie wypełnia ona wszystkie, nawet najdrobniejsze ubytki w żeliwie, z którego wykonane są połączenia gwintowane. Ta procedura daje pewność naprawy wszystkich ubytków. Według producentów emulsji oraz wykonawców prac renowacyjnych tak odnowiona instalacja ma od 5 do 6 lat gwarancji na szczelność. Ponadto emulsja jest bezpieczna dla użytkownika i wykonawcy, dzięki odpowiedniemu składowi chemicznemu. To produkt na bazie wody, nie zawiera rozpuszczalników, jest przyjazny dla środowiska. Otrzymał akceptację techniczną Instytutu Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Krakowie. Dzięki temu jesteśmy pewni, że emulsja jest bezpieczna, a jej zastosowanie nie wpływa na własności rur, czy szybkość przepływu gazu.

Emulsja pozwala na szybką i prostą renowację instalacji gazowej (czas jej wykonania jest zależny od wielkości instalacji). Jest to także metoda „czysta” w zastosowaniu. Nie wymaga kucia ścian, czy innych zabiegów. Jej kolejnym i najważniejszym atutem jest nawet do 2/3 niższy koszt niż kompleksowy remont, czy wymiana instalacji.

Główne zalety metody uszczelniania instalacji gazowej SYSTEMEM GAROSAN, opatentowanym przez firmę GaSiTec ® – Wittem:

  • precyzyjnie określa stopień zagrożenia i sposób wykonania usługi
  • przy doszczelnianiu nie wymaga projektu remontu instalacji i uzyskania pozwolenia na budowę
  • oszczędza klientowi kłopotów i brudu z tytułu prac budowlanych: kucie bruzd, przebicia ścian, stropów, zniszczenie glazury a tym samym dodatkowych prac remontowych
  • skraca czas wykonawstwa np. w budynku o 10 mieszkaniach do 2 dni roboczych (przy przepracowanych 14 dniach roboczych, pracując metodą tradycyjną)
  • stanowi 80% ogółu kosztów w stosunku do starych metod
  • wszelkie prace metodą, materiałami i urządzeniami firmy GaSiTec są objęte ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej i materialnej w niemieckiej firmie ubezpieczeniowej Westfällische Provinzial Feuersozietät

Bardzo dużym ułatwieniem przy stwierdzaniu stopnia szczelności instalacji są elektroniczne urządzenia pomiarowe firmy GaSiTec ® – które są w stanie, w sposób skuteczny, szybki, nieskomplikowany i niezwykle dokładny informować o ilości wycieku gazu.
Emulsje polimeryzujące mogą być stosowane do renowacji instalacji gazowej. Dzięki dwóm niemieckim firmom: BCG Gas oraz Prodoral R6-1, które wprowadziły na polski rynek, odpowiednie produkty. Emulsje obu firm posiadają techniczną aprobatę. O Ich jakości świadczy również fakt, że są chętnie wykorzystywane przez polskich instalatorów.